Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Casablanca jutuvestja
gallery icon
Galerii

Casablanca jutuvestja

1941. aasta Maroko. Prantsusmaa on langenud natside okupatsiooni alla ning 12-aastane Josie on põgenenud koos vanemate ja õega Casablancasse, kus nad ootavad võimalust Ameerikasse pääseda. Elu Casablancas on sama kirgas nagu päike, kõik vaatepildid, lõhnad ja hääled ning siinsed inimesed erakordsed – Josiele avaneb hoopis teine maailm, võrreldes murede ja ohtudega, mis varitsesid kodumaal.

Seitsekümmend aastat hiljem saabub värvikasse sadamalinna Zoe, kes maadleb abieluprobleemidega ja muretseb pisitütre pärast. Välismaalasena on tal uues kultuuris ja keskkonnas keeruline kohaneda.

Ent siis leiab ta tütre toast põrandalaua alt 1940. aastatest pärit päeviku ja väikese puidust karbi. Kunagi sellestsamast aknast Casablanca ja Atlandi ookeani poole vaadanud noore Josie sisemaailm on sedavõrd kütkestav, et peagi hakkab Zoe nägema oma uut kodulinna Josie pilgu läbi.

Ent kas lisandunud teadmised aitavad tal tragöödiat lootuseks pöörata ja leida tröösti, mida tema murtud süda paranemiseks vajab?

Osaliselt tõsielusündmustel põhinev „Casablanca jutuvestja” on nii Amazonis kui ka Goodreadsis kõrgeimaid reitinguid pälvinud romaan. Autor Fiona Valpy värvikad ja faktiküllased kirjeldused manavad silme ette elutruu pildi pulbitsevast Marokost, kuhu noor naine on saabunud lootusega oma hingehaavu tervendada.

Valpy raamatuid on tõlgitud enam kui 30 keelde. Ajaloolise ajaviiteromaani meistriteoseks peetav „Casablanca jutuvestja” liigutab pisarateni ja pakub unustamatu elamuse.

Saadavus kauplustes

23,99 €

delivery icon