Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Buddha pööningul
gallery icon
Galerii

Buddha pööningul

Nii ema kui isa poolt Jaapani juurtega USA kirjaniku Julie Otsuka rahvusvaheline bestseller „Buddha pööningul” (2011) räägib sadakond aastat tagasi meheleminekuks Jaapanist San Franciscosse sõitnud noorte jaapanlannade saatusest. Teoses kirjeldatakse katsumusterohket laevasõitu, saabumist võõrale maale võhivõõra mehe juurde, ärevaid esimesi öid vastsete abielunaistena, ränkrasket tööd kesk võõrast keelt ja kultuuri, emaks saamist ja tõdemust, et lapsed pööravad esivanemate pärandile selja. Ja siis algab sõda, mil Ühendriikide jaapanlastest saavad üleöö rahvavaenlased.

Erilises meievormis ja sisendusjõuliselt poeetilise keelega „Buddha pööningul” on pälvinud mitmeid auhindu nii USAs kui mujal, näiteks Aasia-Ameerika kirjandusauhinna, PEN/Faulkneri kirjandusauhinna, Prantsuse tõlkekirjandusauhinna Prix Femina étranger ja Günter Grassi Fondi auhinna Albatros Literaturpreis.

Loe katkendit raamatust Rahva Raamatu blogis.

Julie Otsuka (1962) sündis ja kasvas Californias ning elab New Yorgis. Tema sulest on ilmunud ka romaanid „When the Emperor Was Divine” („Kui keiser oli jumal”, 2002) ja „The Swimmers” („Ujujad”, 2022). Otsuka kõik kolm romaani ammutavad ainest tema pereliikmete üleelamistest. Debüütromaani aluseks olid ema ja vanavanemate katsumused: FBI arreteeris emaisa 1941. aastal päev pärast Pearl Harbori pommitamist ning kogu pere saadeti interneerimislaagritesse. „Ujujate” tegelaskuju Alice, kes kannatab süveneva dementsuse all ja mäletab vaid kunagisi lapsepõlve laagripäevi, peegeldab Otsuka ema heitlust harvaesineva Picki tõvega.

Otsuka on väga inimlikult ja autentsete kirjelduste kaudu edasi andnud seda, mida tähendas rangete traditsioonidega ühiskonnas naiseks olemine ning kuidas mõjutas maailma poliitiliste keeristormide aeg perede elu. Romaan pakub seepärast kindlasti nii äratundmist kui kaasatundmist kõigile lugejatele.” – Kertu Saks

Napisõnaline, kuid samas nii kõlav, võimas, meeldejääv.” – The New York Times Book Review

„Õrn, nüansirikas, vahetu käsitlus terve põlvkonna naiste muredest ja lohutustest.” – Daily Telegraph

Sügavalt liigutav … intensiivselt lüüriline … kompab luule piire.” – Independent

Saadavus kauplustes
25,99 €

23,39 €

-10%
delivery icon