Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Bitter Washi tee
gallery icon
Galerii

Bitter Washi tee

Austraalia väikelinnas Tivertonis on kuritegevus tõusuteel ning määritud minevikuga konstaabel peab uurima teismelise tüdruku ja täiskasvanud naise kahtlasi surmajuhtumeid. Selle tagajärjel käivituvad sündmused, mis ähvardavad linnas kaose tekitada.

Paul Hirschhausen, hüüdnimega Hirsch, on ametiredelil kukkunud politseiuurija, kes on saadetud õitsvast suurlinnast Adelaide’ist kolkapiirkonda konstaabliks. Häbistatud politseinikule Hirschile ihutakse endiselt hammast – sisejuurdlusbüroo üritab teda süüdi lavastada, pelgamata appi võtta isegi valetõendeid. Kui keegi sokutab Hirschi postkasti padruni, tekib tal kahtlus, et selles juhtumis pole tema ainsana ohus.

Sumbunud õhustikuga majanduslikult kiratsevas Tivertonis on kuritegevust rohkem, kui üks politseinik suudab hallata. Kui maantee äärest leitakse 16aastase kohaliku tüdruku surnukeha, muutub olukord veelgi pinevamaks. Olenemata sellest, kas Hirsch leiab tüdruku tapja või mitte – õhkkond linnas on kurjakuulutav.

Jaan Martinson soovitab: "Ilmselt igaüks, kes on lugenud Garry Disheri – ilmselt planeedi, aga kindlasti Austraalia parima tühermaa "noir“ autori – esimest eestikeelset teost „Lohutus“, haarab kahtlemata pihku ka „Bitter Washi tee“, mis, muide, on sarja esimene ja selgitab, miks Paul Hirschhausen ehk lihtsalt Hirsch pagendati pärapõrgu ehk Tivertoni, kus tuleb kord majja lüüa Eestist suuremal pinnal, ainult et elanikke on säärase ruumi kohta umbes üks väikelinnatäis. Ehk siis ehe Austraalia.

Hirsch saadeti Tivertoni, sest Adelaide’is ei läinud ta kaasa üdini korrumpeerunud politseinikega, sattus vilepuhuja rolli ja muutus kolleegide seas paariaks. Ent Hirsch ei heitu ega pööra tähelepanu ei kõõrdipilkudele, kuulile postkastis, mis oleks justkui mõeldud temale, ning vastaste üritusele teda kurjategijaks lavastada. Samal ajal peab Hirsch leidma kohaliku neiu mõrvari ning see kannab ta korruptsiooni ja intriigide rajale, mida ääristavad keerulised suhted, rassism, truudusetus, naistevihkamine ja veelgi hullemat."

Saadavus kauplustes

26,50 €

delivery icon