Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

BIRMA PÄEVAD
Galerii

BIRMA PÄEVAD

Suurmeistri romaan esmakordselt eestikeelses tõlkes!

John Flory, Briti puidukaupmees Birmas, tunneb üha süvenevat võõristust kohalike inglaste ja nende varjamatu igapäevarassismi vastu. Kaasmaalastele on omakorda mõistetamatud Flory “ohtlikud vaated” ja sõprus tumedanahalise doktor Veraswamiga. Eksklusiivse Euroopa klubi seinte vahel peetavates ksenofoobsetes keskusteludes osaleb Flory üsna loiult. Ent siis saabub linnakesse nooruke inglanna Elizabeth ning aastaid rõhuva troopikakuumuse eest alkoholi ja armukeste rüppe põgenenud Florys tärkab uus lootus ja tarm.

George Orwelli debüütromaani tegevustik leiab aset Birmas, kus Briti krooni mõjuvõim ja haare on hääbumas. Ühiskonnas lokkab korruptsioon ja süvenemas on imperialistlikud eelarvamused pärismaalaste kohta. Üha enam paljastub Briti Raj’i pahupool.

Autorist:
Eric Arthur Blair, kirjanikunimega George Orwell, sündis 1903. aastal Briti Indias Motihari linnas. Ta kasvas üles Euroopa päritolu keskklassi perekonnas, snobismi rüütatud vaesuse keskel. Sellist majanduslikku olukorda mittearvestavat auahnust kutsus Orwell hiljem oma loomingus maata maaisanda mentaliteediks.

Orwell omandas stipendiaadina hariduse Inglismaal Etoni kolledžis, kus ta õppis muu hulgas Aldous Huxley käe all. Kolledži ajakirjas avaldas noormees oma esimesed kirjanduslikud katsetused. Kirjanikuks saamisest unistav Orwell töötas Briti impeeriumipolitsei ametnikuna Birmas, kus temast sai veendunud kolonialismivastane. Hiljem elas ta vaeste lihttööliste ja kerjuste seas Londoni agulites, töötas nõudepesijana Pariisi restoranides, rändas juhutööde otsinguil elukutseliste hulkurite seltsis mööda Inglismaa teid ning sõdis Hispaania kodusõja ajal antifašištliku miilitsaväe ridades. Orwell suri 1950. aastal tuberkuloosi.

Saadavus kauplustes

21,99 €

Püsikliendile

20,89 €