Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Babetta
gallery icon
Galerii

Babetta

Katja ja Lou on olnud parimad sõbrad sellest ajast peale, kui nad esimest korda keskkooli teatriklassis kohtusid. Kui Katja on pidanud oma näitlejaunistustest loobuma, siis Loust on saanud rahvusvaheline filmistaar, kelle edule pani aluse kostüümidraama „Babetta”.

Käes on suvi ja Lou kutsub Katja puhkust veetma Lõuna-Prantsusmaal asuvasse villasse, kus ta elab koos endast kaks korda vanema prantsuse filmioperaatori, legendaarse Renaud’ga. Katja ootab ülikoolist otsust doktoriõppesse vastuvõtu kohta, nii et reis sobib talle hästi. Aga võib-olla on veelgi olulisem see, et kui Lou kutsub, siis Katja tuleb – see lihtsalt on nii. See on alati nii olnud.

Hoolimata Lou ilmselgest võimueelisest näib, et nende sõprus on püsinud muutumatuna. Nad jagavad kõike nagu õed või nagu ühe peegli kaks poolt. Katja jaoks näib Lou ja Renaud’ maailm sürreaalne, pigem fantaasia kui reaalsus. Ta jälgib oma võõrustajaid vastumeelse lummaga, püüdes lahti mõtestada Lou meeleolu ja tema suhet Renaud’ga. Päev päeva järel tunneb Katja üha enam, et ta on haaratud mingisse mängu. Hakkavad juhtuma kummalised asjad, tõde ja vale on eristamatud, nagu painduks reaalsus kellegi tahte järgi. Kas Loule on nende sõprus lihtsalt osa mingist veidrast, lavastatud mängust?


Rahvusvahelise menuki „Testament” autori, rootsi kirjaniku Nina Wähä teine romaan on köitev, intellektuaalsusest pakatav psühholoogiline põnevik, mis on ühtlasi austusavaldus filmikunstile koos kõigi selle kangelaste ja kurikaeltega. „Babettas” uurib Wähä ärakasutamisega piirneva sõpruse sümbioosi ning jäädvustab oskuslikult päikesepaistelist põnevust idüllilises villas Lõuna-Prantsusmaal.


Äärmiselt stiilne. – Dala-Demokraten

Mõtlemapanev, nauditav romaan. – Svenska Dagbladet

Haarav, stiilne romaan. – Sydsvenskan

Saadavus kauplustes

24,99 €

delivery icon