Piegāde ir bezmaksas!
Artur Sirk kerkis 1930. aastate algul vabadussõjalaste liikumise eesotsas väga noore mehena Eesti poliitikataeva säravaimaks täheks ja paisati siis oma vastaste poolt põrmu, paljude arvates ka sõna otseses mõttes tapeti.
Vabadussõjalaste vangistamine 1934. aastal ja Sirgu põgenemine Patarei vanglast, millele hiljem järgnes tema salapärane surm kõigest 36-aastasena kaugel võõral maal, tegid temast märtri, keda pole erapooletult, ilma viha või eelistuseta, suutnud meenutada peaaegu ükski inimene, kes on teda isiklikult tundnud. Isegi nüüd, kui Artur Sirgu traagilisest surmast on möödas juba üle 80 aasta, pole kired veel vaibunud.
Kalle Muuli on menukate ajalooraamatute „Isamaa tagatuba“ ja „Vabariigi sünnimärgid“ autor. Ta on avaldanud ka suurt tähelepanu pälvinud elulooraamatuid. Neist viimane, koos Helen Sulega kirjutatud „Reketiga tüdruk. Kaia Kanepi teekond Ameerika mägedel“ tunnistati 2017. aastal lugejate lemmikuks.
Siinses raamatus võtab autor vaatluse alla 1930. aastate kõige kõmulisema poliitiku Artur Sirgu saatuse, kirjeldades ohtratele arhiividokumentidele tuginedes sündmusi, mis hukutasid mitte ainult noore ja erakordselt andeka rahvajuhi, vaid ka Eesti demokraatia ja Eesti riigi.
Mihkel Mutt soovitab: “Vabadussõdalaste liikumine koos „vaikiva ajastuga” on teema, mis jätkuvalt kirgi kütab. Arvamusi on sel teemal paljudel, teadmisi — mitte just kõikidel. Kindlasti on Kalle Muuli käsitlenud ainet oma nurga alt ja subjektiivselt, aga see ei ole peamine. Tähtis, et raamatu läbi lugemise järel jäävad loodetavasti ära mitmed möödarääkimised ka tänase poliitika käsitlemisel.”