Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

ARSTIABIST RÄPINAS LÄBI KOLME SAJANDI II

ARSTIABIST RÄPINAS LÄBI KOLME SAJANDI II
Galerii

ARSTIABIST RÄPINAS LÄBI KOLME SAJANDI II

Raamatu I osas jäid kõrvale Räpinas töötanud hambaarstid, siis on selles osas pööratud üsna suurt tähelepanu just neile. Raamatus on ka Maie Lõvi ja Viktor Kalnini koostatud põhjalik uurimus stomatoloogia arengust Eestis ja Tartus. Sellele lisasid oma lood Räpinas töötanud hambaarstid.

Raamatus on emeriitprofessor Heidi-Ingrid ülevaade prerearstiteaduse arengust ja õpetamisest Tartu Ülikoolis. Lisandusid Räpinas töötavate perearstide elu- ja töölood.

Väga kiirelt arenenud eriala on olnud kiirabi. Selle valdkonna arengust saame ülevaate Räpinas töötanud ja töötavate arstide ja velskrite töödest.

Stomatoloogia emeriitprofessor Maie Lõvi-Kalnin kirjutas artikli meditsiiniajaloo uurijast Viktor Kalninist (1929-1992), sest Viktor Kalnin on Räpina kandi arstiabi ajalugu põhjalikult uurinud.

Räpina tuntud inimesed kirjutasid kokkupuudetest Räpina arstiabi ja selle materiaalse baasi loomise tagamaadega.

Räpina kihelkonna apteekidest oli Viktor Kalnin kirjutanud Veriora apteegi ajaloost, millele lisandusid Leevi ja Mehikoorma apteegi lood seal töötanud inimeste poolt.

Põlva rajooni sanepidjaama (asukohaga Räpinas) ajaloo kirjutasid Kaljo Kiili ja Vello Padrik.

Raamatu tagakaaneloo kirjutas Riigikogu esimees Eiki Nestor, saatesõnad Tartu linnapea Urmas Klaas.

Raamatu autor dr Vello Padrik töötas pärast Tartu ülikooli lõpetamist 1963. aastal üksteist aastat Räpinas kirurgina ja kirurgiaosakonna juhatajana, seejärel 1975. aastast pensionile minekuni Tartus onko-kirurgina.

Toode on otsas