Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Armastus ja petmine
gallery icon
Galerii

Armastus ja petmine

Abielu on rikutud sellest ajast peale, kui abielu leiutati, ja sama kaua on üritatud petmist ära keelata. Õigupoolest iseloomustab truudusetust visadus, mida abielu võib vaid kadestada.

Kuidas peaksime suhtuma sellesse põlisesse tabusse, mis on üldiselt keelatud, aga mida ometi sama üldiselt tehakse? Miks inimesed petavad – isegi need, kes on õnnelikult abielus? Ja mida me „truudusetuse” all täpselt silmas peame? Kas petmiskindel abielu on üldse olemas? Kas petmine võib mõnikord abielule kasuks tulla?

Sadade paaridega töötanud terapeut Esther Perel kinnitab, et reetmine teeb haiget, kuid sellest on võimalik paraneda. Truudusemurdmine võib olla uks, mis viib uude abiellu – sama inimesega. Õige lähenemise korral võivad paarid nende tormiliste kogemuste abil kasvada ja õppida, olgu siis koos või eraldi.

Perel põimib päriselt juhtunud lugusid teravapilgulise psühholoogilise ja ühiskondliku analüüsiga ning kutsub lugeja kaasa ausale, arukale ja põnevale uurimisretkele mööda tänapäeva abielu keerdkäike.

Katrin Saali Saul soovitab:
“Tervise Arengu Instituut avaldas eestlaste seksuaalkäitumise uuringu, mille kohaselt tunnistas ligi veerand vastanuist, et on viimase püsisuhte ajal olnud truudusetu.

Kui üks nähtus on nii laiapõhjaline, siis oleks mõistlik seda põhjalikumalt uurida. Pole mõtet, kivi käes, süüdlasi pilduma minna. Järelejäänud kontingenti jääks ühe rahvuse edasipüsimiseks liiga väheseks. Lihtne on hukka mõista, eriti kui endal sellist kogemust pole. Keerulisem on mõista. Ent kuna see fenomen puudutab meist vähemalt iga neljandat, aga tõenäosemalt iga kolmandat, on mõistlik huviga kuulata nii petjaid kui ka neid, kelle pärast petetakse ja petetuid endid. Et proovida mõista.

Esther Perel uurib truudusetuse põhjusi sooja südame ja selge peaga, mõistvalt ja hoolivalt ning sõnastab põhjused, mis petetakse ning millised tagajärjed sellel on kõikidele osapooltele.”

Saadavus kauplustes

24,99 €

delivery icon