Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

ALUSTAVALE ÕPETAJALE. MÕTTEAINET JA PRAKTILISINÕUANDEID.

ALUSTAVALE ÕPETAJALE. MÕTTEAINET JA PRAKTILISINÕUANDEID.
Galerii

ALUSTAVALE ÕPETAJALE. MÕTTEAINET JA PRAKTILISINÕUANDEID.

Alustav õpetaja on kooli sukeldudes põnevate ülesannete ees. Kuigi õpetajaametis on väga palju hingeköitvat ja nauditavat, tuleb koolis ette ka mitmeid keerulisi suhtlusolukordi, millega peab samuti tegelema. „Alustavale õpetajale. Mõtteainet ja praktilisi nõuandeid“ on alustavale õpetajale justkui hea vestluspartner, pakkudes vajalikku tuge ja väärtuslikke näpunäiteid, kuidas keerulisemates olukordades rahumeelselt ning lahendustele orienteeritult tegutseda. Samuti leiab käsiraamatust häid ja praktilisi soovitusi, kuidas luua ja hoida õppimist ning koostööd toetavaid suhteid nii õpilaste, lapsevanemate kui ka kolleegidega. Kuigi sihtrühm on alustavad õpetajad, soovitan käsiraamatuga tutvuda ka kõikidel mentorõpetajatel ja kooli juhtkondadel, et toetada alustava õpetaja teekonda koolis. Samuti võib väärtuslikku äratundmist leida kogenud õpetaja, sest pingelises töös võib vahel ununeda, kuidas raskemates olukordades õpilasi ja ennast toetavalt ning suhteid hoidvalt hakkama saada.

Kristi Mumm
Tartu Forseliuse Kooli õppejuht, üldhariduskoolide arendusprogrammi mentor

See on raamat ämbritest, orkidest ja lõksudest ning keerukast ja samas põnevast suhete labürindist, mille keskele alustav õpetaja koolis tööle asudes satub. See on raamat ideaalide ja nõrkuse põrkumisest ehk inimlikkusest, mis aitab esmapilgul lootusetutest olukordadest suuremate kahjudeta välja tulla. Lühikesed juhtumid elust enesest, õigemini koolist enesest, on osavalt põimitud tõhusate ennetusstrateegiate ning lahendustaktikatega. Praktilised näpunäited ei mõju vanema kolleegi targutusena, vaid on esitatud soojalt ja sõbralikult, järgides tõenäosust, mis järjekorras õpetaja enesekehtestamise, ajaplaneerimise ja suhtlemise oskused ning enesehinnang koolilabürindis proovile pannakse.

Heaks õpetajaks ei sünnita, vaid kasvatakse – märgates, katsetades, kuulates, arutades, uurides, küllap ka naerdes ja nuttes, eksides ja eksimusi siludes. Eksimine on parim õppetund, aga tark mõistab õppida teiste vigadest. Olen rõõmuga juhendajaks või mentoriks alustavale õpetajale, kui mul on käepärast selline asjatundlik ja ladus õpik. Aitäh, Anu!

Liis Reier
Tallinna Prantsuse Lütseumi õpetaja, kaasava hariduse koordinaator

Saadavus kauplustes

21,99 €

Püsikliendile

20,89 €