Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

AJA LUGU JA INIMESE AEG. RÄÄGITUD JA RÄÄKIMATA LOOD

AJA LUGU JA INIMESE AEG. RÄÄGITUD JA RÄÄKIMATA LOOD
Galerii

AJA LUGU JA INIMESE AEG. RÄÄGITUD JA RÄÄKIMATA LOOD

Margus Laidre on inimolu mõtestajana võrdlemisi haruldasel positsioonil: ühelt poolt kahe jalaga rahvusvahelises poliitikas, pikaaegse diplomaadina hästi kursis maailma arengutega; teiselt poolt mõtetega ajaloos, kogenud õpetlasena sügavalt informeeritud Euroopa ajaloo keerdkäikudest. „Aja lugu ja inimese aeg“ on varem mitu monograafiat avaldanud autori esimene esseekogumik, mis pakub korraga nii laiemat vaadet Eesti ajaloole kui ka tähelepanekuid kiiresti muutuvast maailmast. Raamatu lisaväärtuseks on, et Laidre kirjutab – ja nauditavalt! – mitte ainult sellest, mida ta on lugenud, vaid ka sellest, mida ta on kogenud, eriti suursaadikuna Rootsis, Soomes ja Venemaal.

                                                                  Marek Tamm Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor 

* * *
Just väikese riigi eeliseks, tema kestmise üheks garantiiks peaks olema laiem silmapiir, elav huvi maailma vastu, mida tuleb vaadata silmade kõrguselt, ei kõrgemalt ega ammugi mitte madalamalt.
– Margus Laidre, „Eesti etüüdid“

* * *
Inimkonna senine käekäik tõestab, et suurte, hiljem ajaloolisteks nimetatud muutuste tunnistajad magavad harilikult maha nende alguse, mil asjade käiku oleks saanud veel teistsuguseks pöörata.
– Margus Laidre, „Aja lugu ja inimese aeg“

Toode on ajutiselt otsas