Piegāde ir bezmaksas!
Kirjanik ja ajakirjanik Jon Ronson vaatleb raamatus „Ah et sind on avalikult häbistatud" mitmete ilmekate näidete varal, kui kergesti võib inimene Twitteris või mujal meedias tehtud nalja või vale liigutuse tõttu kaotada kõik. Samas ei tunne me veel kuigi hästi sotsiaalmeedia tegelikku mõjuvõimu.
Jon Ronson suhtub häbistatutesse väga empaatiliselt: „…näis, et meist kellelegi ei tulnud pähe mõelda, kas inimene, keda olime äsja häbistanud, tundis end hästi või oli omadega läbi. Kui häbistamine toimub nagu kaugjuhtimise teel tehtud droonirünnak, siis ei ole vist kellelgi vaja mõelda, kui metsik meie ühine jõud võib olla. Lumehelbel pole kunagi vaja tunda, et ta on laviinis süüdi.”
Samalt autorilt on eesti keeles varem ilmunud raamatud „Psühhopaadi test” ja „Mehed, kes jõllitavad kitsesid”.
Mihkel Kunnus soovitab: “Iga kommunikatsioonitehnoloogiline muutus – olgu kiri, trükipress või massimeedia – on toonud alati kaasa pöördumatud muutused inimese afektistruktuuris ja ühiselu organiseerumises. Jon Ronson annab käesoleva raamatuga ülimalt aktuaalse sissevaate sotsiaalmeediaga kaasnevasse murrangusse, millega alles õpime valuliselt kohanduma.”