Kohaletoimetamine on tasuta!
Mida me teame oma lähimate evolutsiooniliste sugulaste kohta? Mis eristab ja mis ühendab tänapäeva inimest ja tema geneetiliselt lähimat sugulast – neandertallast? Eesti juurtega teadlane Svante Pääbo jutustab, kuidas ta neile küsimusele vastust otsis, ning kirjeldab oma edukaid pingutusi selles uurimistöös. Raamat näitab paleogeneetika teerajaja ja leiutaja silme läbi tema teadustulemuste poolest rikkalike aastate sündmusi, intriige, läbikukkumisi ja triumfe. Lugu algab Egiptuse muumiate DNA-uuringutest 1980ndate algul ja kulmineerub neandertallase genoomi järjestamisega 2010. aastal.
Neandertallase geenid pakuvad ainulaadset pilguheitu meie kaugete ja samas lähedaste sugulaste ellu ning neis võib peituda ka võti lahendamaks saladust, miks inimesed ellu jäid, ent neandertallased välja surid. Pääbo uurib geenide abil tänapäeva inimeste algupära ja nende suhteid neandertallastega ning kirjeldab nende teemade ümber käinud tuliseid vaidlusi.
Rohkete teaduspreemiatega pärjatud Svante Pääbo juhib Leipzigi Max Plancki Evolutsioonilise Antropoloogia Instituuti ning ajakiri Time valis Pääbo 2007. aastal maailma saja mõjukama inimese hulka.