Kohaletoimetamine on tasuta!
Raamatusse on koondatud intervjuud ja muud jutud eri riikidest pärit tuntud teatriinimestega nagu Adolf Šapiro, Lev Erenburg, Homa Rousta, Andrei Mogutši, Oleg Lojevski, Marat Gatsalov, Mladen Kiselov, Vladimir Gurfinkel, Boriss Milgram jt., kuid kes loominguliselt tegutsevad venekeelses kultuuriruumis. Põhjalikumalt või põgusamalt on pea kõigil neil olnud kokkupuuteid Eesti ja eestlastega, millest raamatus räägivad Andrus Vaarik, Märt Meos, Ivo Uukkivi jt. Kõneaineks on teatrikunst, õppimine ja õpetamine, edasised loomingulised plaanid. See on raamatu peategelasi ühendav tunnus, elav side Eestiga, mis inspireeris autorit.
Kuigi juttude pealiin on teater, tuksub selle kõrval elu, terve maailm oma suuruses, väiksuses ja erilisuses. See on avastuste ja äratundmiste raamat, mis loodetavasti pakub ka lugejale võimalust aimata ja heaks võtta avaramat ilma me argisekeldustest ja päevapoliitikast pinevil ruumi uste taga.
Margus Mikomägi: “Õieti on hämmastav, kui kohtumistel juba vestluse alguses tajud, kuivõrd ühes rütmis võivad mõtelda eri riikides tegutsevad inimesed, kelle üks ühisjooni on jäägitu pühendumus oma loomingule. Mina sain nendega kohtudes targemaks. Maailm hakkas toimima. Loodan, et suudan selle ka lugejatele edasi anda.”
Margus Mikomägi (1956), teatrikirjutaja ja -filosoof.
Tõnis Mägi soovitab: “Aeg-ajalt on selline tunne, et kõrvulukustavas infomüras aitab Margus õiget teed näha.”
Siim Maaten ja Kaisa Roover soovitavad: “Kuigi Mikomägi raamat räägiks justkui ainult teatrist, on lugejal hea võimalus saada ülevaade, millega suured (teatri)kunstnikud tegelikult tegelevad. Igapäevaselt ja mitte ainult loomingus. See on lihtne ja ilus."