Kohaletoimetamine on tasuta!
On 1823. aasta. Kaljumägede Karusnahakompanii kütid elavad karmi piirialade elu. Raudadega kopraid püüdes seisavad nad päevast päeva silmitsi ohuga, milleks on sõjakad indiaanlaste hõimud ja halastamatud maastikud ning seal elavad loomad. Hugh Glass kui kogenud piirialade elanik ja asjatundlik jäljeajaja on üks kompanii parimaid mehi. Ühel luureretkel satub ta aga vastamisi grislikaruga ja saab rängalt vigastada. Arvatakse, et ta ei jää ellu.
Kompanii kapten teeb kahele mehele ülesandeks maha jääda, Glassi eest kuni tema surmani hoolitseda ja ta siis korralikult maha matta. Kui nood kaks aga Glassi hülgavad ja tema väärtusliku vintpüssi, kirve ja muud asjad, millega vigastatud mees ennast kaitsta saaks, kaasa võtavad, ajendab Glassi elus püsima ainuüksi kättemaksuiha.
Glass asub jahmatamapaneva meelekindluse ja sihiteadlikkusega roomama üle kolme tuhande miili laiuse Ameerika kaardistamata piiriala. Tal tuleb jagu saada nii inimsoost kui ka muud tõugu kiskjatest, näljasurma ohust ja oma kohutavate haavadega kaasnevast valust. Michael Punke mällu sööbiv romaan “Mees, kes jäi ellu” on lugu sundmõttest, inimese tahtejõust ja sellest, kui kaugele võib inimese viia soov kätte tasuda.
Michael Punke on Ameerika Ühendriikide esindaja Genfis asuvas Maailma Kaubandusorganisatsioonis. Ta on töötanud ka Valge Maja Rahvuslikus Julgeolekunõukogus. Enne seda oli ta Montana Quarterly korrespondent ja Montana ülikooli abiprofessor. Ta elab perega Montanas.
2016. aasta alguses jõuab Eesti kinodesse romaani põhjal vändatud samanimeline film, mille lavastajaks on Alejandro González Iñárritu ning osades Leonardo DiCaprio, Tom Hardy jpt.